UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 74 ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ 27.04.2014 r.

„  Katyń… ocalamy od zapomnienia ”

Pamięć o Zbrodni Katyńskiej musi przetrwać…

27 kwietnia 2014r. minęła 4. rocznica posadzenia przed szkołą w Gołębiu dwóch „ dębów pamięci”, poświęconych zamordowanym przez NKWD  Bohaterom Zbrodni Katyńskiej – Szczepanowi Górze i Władysławowi Szczypie.

29 kwietnia 2014r. o g. 11.00 społeczność obu szkół z Gołębia oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Puławy –Krzysztof Brzeziński, Zastępca Wójta – Paweł Kamola, przedstawiciel Pani Poseł – Małgorzaty Sadurskiej, radni, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych z terenu gminy oddali  hołd pomordowanym.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem wspólnie hymnu państwowego. Następnie delegacje  uczniów obu szkół,  Urzędu Gminy Puławy oraz przedstawiciel Pani Poseł złożyli wieńce, a harcerze zapalili znicze przed pamiątkowymi tablicami. Modlitwą odmówioną przez ks. Proboszcza Waldemara Stawinogę zakończono część oficjalną przed dębami katyńskimi.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów gimnazjum pod kierunkiem pani Agnieszki Krawczyk, nauczycielki j. polskiego i historii. Szczególne wrażenie wywarła na słuchających prezentacja multimedialna, która przybliżyła historię Zbrodni Katyńskiej. Wspomnienia, fragmenty listów, wiersze i oprawa muzyczna wzruszyły wszystkich obecnych. Całość dopełniła dekoracja wykonana przez nauczycielki plastyki:Dorotę Opolską – Maksym i Dorotę Jabłońską.

Obchody Dni Katyńskich, upamiętniające sylwetki zamordowanych przez NKWD na trwałe zostały wpisane do  kalendarza  uroczystości naszych szkół.

Elżbieta Bąkała, nauczyciel j. polskiego w Gołębiu