KALENDARZ IMPREZ KULTURALNO- SPORTOWYCH – ROK 2013

Dni Patrona Szkoły – Stefana Czarnieckiego  -
8 lutego 2013 r.

Budynek szkoły

Impreza cykliczna organizowana w rocznicę potyczki ze Szwedami 18 II 1656 r.

Szkoła należy do Stowarzyszenia Szkół Noszących Imię Stefana Czarnieckiego. Ponadto każdego roku w lutym delegacja szkoły bierze udział w Gali Hetmańskiej
w Warszawie.

Dar Serca dla Hospicjum –
22 marca 2013 r.

Budynek szkoły

Posumowanie całorocznej akcji o charakterze charytatywnym – zbiórka środków na rzecz Puławskiego Hospicjum ( kiermasze, aukcje, licytacje). Akcja prowadzona we współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców. Przygotowujemy przedstawienie dla całej społeczności szkolnej z udziałem zaproszonych gości: pracowników Pułaskiego Hospicjum oraz władz samorządowych.

Obchody 73. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej –
12 kwietnia 2013 r.

Budynek szkoły i teren przy Dębach Pamięci

Kolejna rocznica Zbrodni Katyńskiej – uroczystość cykliczna zapoczątkowana
w 2010 r. posadzeniem Dębów Pamięci i odsłonięciem tablic ku czci oficerów zamordowanych przez NKWD w Charkowie i Twerze. Obie szkoły przystąpiły wówczas do ogólnopolskiej akcji „KATYŃ – ocalić od zapomnienia…’’.
Na uroczystość zapraszamy władze samorządowe oraz kombatantów i osobistości z Lubelskiej Rodziny Katyńskiej i Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dzień bez Przemocy –
5 czerwca 2013 r.

Budynek szkoły i boisko szkolne

Podsumowanie całorocznej akcji – Szkoła bez Przemocy. Akcja cykliczna. Obie szkoły od lat biorą udział w tej ogólnopolskiej akcji i otrzymują stosowne certyfikaty – Szkoły bez Przemocy.
Ponadto gimnazjum należy do sieci Szkół z Prawami Dziecka UNICEF.

Europejskie Dni Dziedzictwa –
14-15 września 2013 r.

Gminny Ośrodek Kultury

Parafia Rzymskokatolicka w Gołębiu

Budynek szkoły i boisko szkolne

Uroczystość obchodzona w szkole po raz piąty – tym razem pod hasłem: Nie od razu Polskę zbudowano.

Przygotowujemy wystawy okolicznościowe, występy dzieci i młodzieży, karczmę z gołębskimi daniami, kiermasze i inne atrakcje.
Chcemy pokazać Polskę jako państwowość, która ukonstytuowała się w X wieku i trwa do dzisiaj. Pragniemy przypomnieć, jaką wartością jest własna państwowość i jakie były koleje jej kształtowania.

Dni Papieskie –
październik 2013 r.

Kościół parafialny

Przybliżenie sylwetki i nauki Papieża Błogosławionego Jana Pawła II.

Uczniowie pod okiem katechetów przygotowują przedstawienie zgodnie z hasłem przewodnim, które prezentowane jest całej społeczności gołębskiej. Uroczystość integruje, budzi refleksję, bawi i jednoczy.

Uroczyste obchody 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości –

11 listopada 2013 r.

Kościół parafialny

Miejsce na skwerze przy pomniku bohaterów wojny polsko- bolszewickiej

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości łączy całą społeczność lokalną, uczy poszanowania takich fundamentalnych wartości, jak: patriotyzm, niepodległość, wolność w każdym aspekcie, tolerancja, honor.

Na uroczystości gromadzą się mieszkańcy Gołębia; zapraszane są władze samorządowe, kombatanci, harcerze, strzelcy.