Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

17 września br. - Gołąb

• 10:00 - Biegi przełajowe na dystansie 1050 m (skwer w centrum Gołębia); wręczenie medali i dyplomów (GOK w Gołębiu)
  • 15:00 - „Zabytki w moim szkicowniku” - otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu Gminy Puławy; wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego (GOK w Gołębiu)
  • 15:30 - „Początki Państwa Polskiego w świetle źródeł Numizmatycznych X-XII w. - prelekcja Pana Zbigniewa Kiełba(świetlica OSP w Gołębiu)
  • 17:00 - „Powroty w Gołębskie Opłotki” - spotkanie promocyjne nowej publikacji Towarzystwa Przyjaciół Gołębia (świetlica OSP w Gołębiu)

18 września br. - świetlica OSP w Gołębiu

• 15:00 - Uroczyste otwarcie EDD
  • 15:15 - "Jak to ze chrztem Polski było" - obrzęd chrztu - Kabaret "Babeczki"
  • 15:45 - Korowód w centrum Gołębia szlakiem pomników i zabytków
  • 16:15 - występy artystyczne zespołów i wokalistów przygotowanych przez GOK w Gołębiu
  • 17:00 - występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej; konkurs na strój średniowieczny
  • Imprezy towarzyszące: wystawy tematyczne

Organizatorami Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 w Gołębiu są: Gimnazjum im. Kanclerza Koronnego Jerzego Ossolińskiego w Gołębiu, Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego w Gołębiu, Gminny Ośrodek Kultury w Puławach zs. w Gołębiu, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu, Towarzystwo Przyjaciół Gołębia, OSP w Gołębiu oraz Właściciel Restauracji "Nepomucen" w Gołębiu.