Jesteś tutaj: Start / Pedagog / Korki dla Kajtka

Korki dla Kajtka

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiu przekazali tysiące korków, które wspomogą leczenie Kajtka z Dęblina. Chłopiec od drugiego roku życia cierpi na ciężką padaczkę. Dziennie zdarza mu się nawet 100 napadów. Zdaniem rodziców, jedynym ratunkiem jest innowacyjna terapia w Niemczech, która kosztuje ponad 150 tys. zł. Kajtek ma 9 lat. Napady padaczki mają różną siłę. Od tak zwanego wyłączenia się, aż po nagłe ataki. Efekty choroby są bardzo bolesne. Przez lata rodzice Kajtka próbowali wszystkiego. Nie pomogły sterydy ani inne terapie.

Chłopiec wymaga całodobowej opieki. Bywają dni kiedy Kajtek wie, co się do niego mówi. Często jednak nie ma z nim żadnego kontaktu. Potrzebna jest pomoc. Rodzice chcą ją znaleźć w Niemczech. Niezbędne ku temu są jednak środki finansowe.
Zbiórkę rodzice prowadzą przez internet i przy wsparciu Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Muszą zebrać 160 tys. zł. Sami - jak podkreślają - nie dadzą rady. Zbiórka trwa do 15 grudnia.