„Cała Polska czyta dzieciom”.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczennice II klasy gimnazjum Gabrysia Gawęda i Wiktoria Warda 5 listopada 2015 r. przeczytały uczniom klasy I a szkoły podstawowej książkę pt. „Skrzat Skierka i leśne zwierzęta”.

Po przeczytaniu książki dziewczynki przebrane za bohaterów zadawały pierwszakom pytania dotyczące treści opowiadania. Poprawne odpowiedzi nagradzane były słoneczkiem. Dzieci uważnie słuchały książki, gdyż udzielały trafnych odpowiedzi. Kolejnym zadaniem było ułożenie puzzli. Było to podchwytliwe ćwiczenie, gdyż znalazły się nim również ilustracje z innych książek. Dzieci sprytnie jednak zauważały, że nie wszystkie puzzle dotyczą poznanego opowiadania. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Pierwszaki z dużym zaangażowaniem brały w nich udział. Aktywnie wykonywały ćwiczenia.

Mam nadzieję, że te zajęcia zachęcą młodych czytelników do korzystania w przyszłości ze zbiorów bibliotecznych naszej szkoły.