Szkolne Koło Turystyki Rowerowej

Nadchodzi wiosna, więc niedługo ponownie wsiądziemy na rowery i wybierzemy się na jakąś ciekawą wycieczkę. Zanim jednak to nastąpi, należałoby przypomnieć wszystkim uczniom, podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

W tym celu nasi opiekunowie, p. Jolanta Kiełpińska i p. Jacek Majcher, zaprosili do szkoły policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Puławach. Funkcjonariusze opowiedzieli nam, jak poruszać się po drogach, by nie stać się ofiarą wypadku. Przypomnieli także zasady, dzięki którym będziemy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i nasze zachowanie nie przysporzy innym kłopotów. By uświadomić wagę problemu, podawali nam wiele przykładów z różnych, niekiedy tragicznych, sytuacji na drogach, z którymi spotkali się w swojej pracy. Okazuje się, że podczas służby policjanci muszą zmierzyć się z bardzo zaskakującymi problemami. Przypomniane zostało również podstawowe wyposażenie roweru oraz zasady poruszania się w grupie na drogach publicznych. 

            Młodzież z naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, czego dowodem była duża liczba różnorodnych pytań kierowanych do naszych Gości, którzy chętnie na nie odpowiadali, wyjaśniając problemy nurtujące uczniów.

            Wszyscy uważamy, że do przypominania zasad bezpieczeństwa zawsze warto wracać, przecież od tego zależeć może nasze zdrowie i życie.

 

Pozdrawiamy,

SKTR

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie