Harcerki z 21 DH "Astra" im. Mikołaja Kopernika oraz 31 DSh "Andromeda" „śpiewograły” w Tarnobrzegu !

W dniach 22 - 24 lutego 2013r. harcerki z 21 Drużyny Harcerskiej "Astra" im. Mikołaja Kopernika oraz 31 Drużyny Starszoharcerskiej "Andromeda” uczestniczyły w XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu. Uczennice Publicznego Gimnazjum w Gołębiu: Dominika Zych, Aleksandra Zagożdżon, Adrianna Capała, Julia Filipek, Monika Wnuk, Monika Gawryjołek oraz absolwentka Patrycja Motyczka (maturzystka ZS Nr 3 w Puławach) wspólnie z zaprzyjaźnionym z drużyną p.Darkiem Kosmowskim stworzyły Zespół „Astrano”. 

Udział w Festiwalu był spontaniczny i wypłynął z potrzeby przeżycia przygody, tym razem na muzycznym harcerskim szlaku. Szalona podróż pociągiem z gitarą i śpiewem na ustach, była okazją do ostatnich prób oraz promocji piosenki harcerskiej. Muszę przyznać, że nasze występy zostały docenione przez turystów i podróżnych, dzięki czemu nabrałyśmy wiary we własne siły – tj. głosy oraz zjadłyśmy pyszną pizzę. ;) 

Dwudziesta, jubileuszowa edycja Festiwalu była niezwykle atrakcyjna. Miasteczko harcerskie, zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, przyjęło ponad 200 harcerzy z różnych części Polski m.in. z Legionowa, Dolnego Śląska, Warmii i Mazur, Jasła, Pionek, Stalowej Woli, Starachowic, Rzeszowa czy Jaworzna na Śląsku oraz oczywiście Tarnobrzega. 

Pierwszy dzień Śpiewograńca, to zgodnie z tradycją wieczorne Świeczowisko z okazji obchodzonego 22 lutego - Dnia Myśli Braterskiej. Połączeni nitką braterstwa - która zbliżyła nas do siebie w mgnieniu oka – zawiązaliśmy krąg przyjaźni, a iskra popłynęła z rąk do rąk. Tego wieczora poznawaliśmy się, by już następnego dnia ze sobą konkurować. 

Na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury swoje umiejętności wokalno - instrumentalne zaprezentowało 18 zespołów. W godzinach przedpołudniowych odbywały się przesłuchania konkursowe, natomiast o godzinie 19.00 odbył się koncert galowy. Atmosfera i emocje sięgały zenitu. Nasz Zespół zaprezentował się w utworach: "Pod Słońce" i "Łemata". 

Z przyjemnością słuchaliśmy i wspólnie śpiewaliśmy z innymi zespołami takie piosenki jak: "Jutro nie nadejdzie nigdy", "Wędrowanie", "Rajd, idzie rajd", "Bieszczady", "Nocne Niebo", "Zapiszę śniegiem w kominie", "Tak mnie ciągnie do gór" oraz "Dla oczu niewidoczne, najważniejsze jest" i "Kiedy umrę kochanie", które bezapelacyjnie przypadły nam do gustu.

Koncert galowy uświetnił występ muzycznej gwiazdy, którą w tym roku był zespół Orkiestra Świętego Mikołaja z Lublina. 

Podczas wieczornego koncertu galowego poznaliśmy zwycięzców i wyróżnionych. Jury Festiwalu miało niezwykle trudne zadanie, gdyż wszystkie wykonania były fantastyczne. Harcerska piosenka jest piękna i wpadająca w ucho, a do tego jeszcze moc instrumentów smyczkowych, dętych i perkusyjnych! Grand Prix festiwalu otrzymał zespół Pod Górę z Legionowa, a pierwsze miejsce zdobyli nasi znajomi z Pionek zespół Le Duch & Friends.

Nasz super team wywalczył wyróżnienie oraz w nagrodę otrzymał gitarę i zaszczyt ponownego występu podczas koncertu galowego. Oj się działo!!!

Zarówno przesłuchania jak i koncert transmitowane były on-line drogą internetową, dzięki czemu oglądało nas ponad 9 tys. internautów – harcerzy i miłośników piosenki harcerskiej, w tym nasi znajomi, którzy trzymali za nas kciuki.

W imieniu harcerek z 21 DH "Astra" im. Mikołaja Kopernika i 31 DSh "Andromeda" dziękuje wszystkim, którzy nas wspierali i w nas wierzyli, a szczególne przesympatycznemu Panu Wojciechowi (akustykowi) z Tarnobrzeskiego Domu Kultury :). Podziękowania należą się też specjalistom od promocji z Urzędu Gminy Puławy, Urzędu Miasta Puławy oraz Starostwa Powiatowego za przekazane foldery i gadżety promocyjne, które wręczyłyśmy organizatorom i uczestnikom Festiwalu wraz z zaproszeniem do odwiedzenia na harcerskim szlaku pięknej i gościnnej Ziemi Puławskiej i oczywiście Gołębia.

 

                                                                                                            Czuwaj!

                                                                                                sam. Dominika Zych

                                                                         Kl. III a Publiczne Gimnazjum  w Gołębiu

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie