Warsztaty dla rodziców

Ponieważ problemy wychowawcze z dziećmi są niepokojącym zjawiskiem i dotyczą również naszych uczniów, zapraszam Państwa na bezpłatne warsztaty poszerzające wiedzę z zakresu umiejętności i kompetencji wychowawczych. Będzie to cykl 10 spotkań, na których Pani Bożena Małek- trener komunikacji opartej na empatii, pomoże nam odnaleźć przyczyny problemów, dostarczy cennych wskazówek. Warsztaty organizuje Publiczne Gimnazjum w Gołębiu wraz z Urzędem Gminy Puławy.

Tematy spotkań będą następujące:

1. Co to są uczucia i potrzeby?

2. Metody wychowawcze.

3. Jak wychowywać dzieci bez przemocy?

4. Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice?

5. Jak pomagać dziecku z radzeniu sobie z przeżywanymi uczuciami?

6. Jak rozwiązywać konflikty aby obie strony: rodzic i dziecko były zadowolone?

7. Jak zachęcać dziecko do samodzielności?

8. Jak wprowadzać zasady i konsekwencje do życia rodzinnego?

9. Funkcje rodziny.

10. Rozwijanie zainteresowań i talentów, zdrowy styl życia.

W ramach warsztatów wszyscy rodzice otrzymają na własność:

1. Poradniki pedagogiczne „ Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać , żeby dzieci do nas mówiły”( Książka w prosty i skuteczny sposób ukazuje, jak opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi. Liczne przykłady i wskazówki wzięte z codziennych doświadczeń, ułatwiają nie tylko rozwiązywanie najczęstszych problemów wychowawczych, ale obrazują również metody budowania silnych więzi emocjonalnych między dorosłymi a dziećmi).

2. Materiały opracowane przez pedagoga szkolnego oraz Panią Bożenę Małek

3. Broszury informacyjne

Terminy i miejsce spotkań: 13.03.13r.; 20.03.13r.; 27.03.13r.; 03.04.13r.; 10.04.13r.; 17.04.13r.;24.04.13r.;08.05.13r.;15.05.13r.;22.05.13r. Godz. 16.00- 18.00- budynek szkoły.

W trakcie warsztatów przewidziane są 15 minutowe przerwy na kawę, herbatę i ciastka.