Duży czyta małemu

W dniu 13 czerwca 2018r. uczniowie klasy IIIa czytali pierwszakom legendę"Smok ze smoczej jamy" - legendy polskie Wandy Chotomskiej.

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

Po raz kolejny spotkaliśmy się z gimnazjalistami w pięknych okolicznościach w okowach książki. Tym razem przyszli do nas  uczniowie: Hanna Kozak i Krystian Pyra z propozycją przypomnienia nam „Legendy o smoku”. Smok pomimo swojego groźnego wyglądu  okazał się naszym przyjacielem i pomagał nam w rozwiązywaniu różnym zadań. Nam zrobiło się go trochę smutno i nie chcieliśmy aby został uśmiercony jak w legendzie dlatego postanowiliśmy zaproponować mu nowy dom. Będzie to ogród zoologiczny w Warszawie, do którego wybierzemy się w przyszłym. Stworzyliśmy nawet dla niego nowy wizerunek aby już  nigdy nie straszył dzieci SMOKA Z UŚMIECHEM NA PASZCZY I ZAKRĘCONYM OGONEM.

Tegoroczne spotkania z książką stale nas zaskakiwały różnorodnością propozycji i zadań. Wykorzystane utwory przywoływały refleksje na temat dobra i zła, potrzeby akceptacji i przyjaźni; uczyły  pozytywnych zachowań, niesienia pomocy innym, uczciwości, tolerancji, okazywania życzliwości, a przy okazji wiele z nich potrafiło  wprawić nas w doskonały humor.. Będziemy miło je wspominać.

Cieszyły się one w naszej klasie dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU-                                                   DZIĘKUJEMY I SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą A.Wiadrowską- Jasiocha