Duży czyta małemu

Akcja ta jest od kilku lat prowadzona w SP i Gimnazjum w Gołębiu pod kierunkiem pani Małgorzaty Linek. Uczniowie starszych klas czytają maluchom najpiękniejsze, często już zapomniane bajki, baśnie i opowiadania. Odkurzone z półek książki cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem.

W środowe popołudnie 22 XI 2017r. uczniowie z klasy II a z gimnazjum odwiedzili  klasę pierwszą z propozycją przeczytania im książeczki pt. ”Troskliwe misie”. W ciekawej aranżacji i z ogromnym zaangażowaniem Alicja Warda i Hubert Cybula włączyli się do przekazu.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem wysłuchali opowiadania, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące przygód głównego bohatera misia. Każdy uczeń otrzymał odznakę aktywnego słuchacza. Dziękujemy koordynatorowi  i prosimy o kolejne spotkanie z postaciami książek.

Uczniowie klas I wraz z wychowawcą

A. Wiadrowska - Jasiocha