Wycieczka rowerowa

W dniu 15 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa "Krajobraz dziedzictwu, dziedzictwo krajobrazowi" odbyła się wycieczka rowerowa dla trzecich klas naszego gimnazjum. Wyruszyliśmy o godzinie 9 sprzed naszej szkoły. Po przejechaniu kilku kilometrów ulicami Gołębia i leśnymi duktami, zrobiliśmy pierwszy przystanek w miejscu wysiedlonej w latach 1936-37 wsi Bonów, gdzie na ognisku upiekliśmy kiełbaski . Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w drogę do Rezerwatu Piskory. Po drodze mieliśmy okazję zobaczyć piękne krajobrazy. Rezerwat Piskory jest znany ze swojego bogactwa flory fauny, zarówno w okolicy, województwie jak i kraju. Wzdłuż jeziora znajdują się ścieżki dydaktyczne oraz tablice informujące nas o gatunkach roślin i zwierząt występujących na terenie rezerwatu. Wybierając się w to piękne miejsce, warto zaopatrzyć się w lornetkę, aparat i kilka godzin czasu, aby móc w ciszy i spokoju obserwować toczące się życie nad jeziorem. Rajd rowerowy mimo  niesprzyjającej pogody był udany, wszyscy wrócili do domu zadowoleni. Uczniowie liczą na więcej takich wycieczek.

Opiekun SU mgr Jacek Majcher