RAJD ROWEROWY: GOŁĄB- BONÓW

Po długotrwałych opadach, wyjrzało wreszcie upragnione słońce i mogliśmy wybrać się na kolejny rajd rowerowy. Tym razem postanowiliśmy wyruszyć  leśnymi duktami do miejsca szczególnego,   gdzie kiedyś istniała i tętniła życiem wieś Bonów. Spotkaliśmy się pod szkołą ,założyliśmy kamizelki odblaskowe i przypomnieliśmy podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się  po drogach.Pełni werwy ruszyliśmy w trasę. Jadąc lasem, podziwialiśmy piękno i różnorodność  napotykanych  drzew , krzewów i ziół oraz miło gawędziliśmy.

Miejsce docelowe okazało się miejscem niezwykłym. Wśród starych sosen gdzie kiedyś były domy i gospodarstwa należące do wsi Bonów, dziś znajduje się pamiątkowa kapliczka ufundowana w 60 rocznicę wysiedlenia wsi. Niedaleko niej jest studnia, wiata turystyczna z tablicą informacyjną oraz miejsce na ognisko. Po zapoznaniu się z historią Bonowa, dokonaliśmy  wpisu do specjalnego zeszytu aby upamiętnić nasz pobyt.

Potem przyszedł czas na ognisko, pieczenie pysznych kiełbasek , żarty, śpiewy no i oczywiście zdjęcia. W godzinach popołudniowych wróciliśmy do szkoły-uśmiechnięci, zrelaksowani i gotowi do kolejnych eskapad…

 

SZKOLNE KOŁO TURYSTYKI ROWEROWEJ

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie